Ситуація на межі: кинули всіх! Гинуть сотнями, коїться жахаюче!Вистоїмо

Поділитися у Facebook

Одна з головних цілей Кремля – захопити повністю Донецьку та Луганську області. Якщо на Луганському напрямку ЗСУ повільно, але впевнено ведуть наступ, звільняючи тимчасово окуповані землі, то Донецький плацдарм залишається однією з найгарячіших точок на фронті на сьогодні. 

Чому окупанти “тиснуть” на наші позиції саме там, пояснив військовий експерт Олег Жданов.

“Дивіться, що зараз, на мій погляд, відбувається на Донбасі. Вони вплуталися в цю битву на Донбасі, вперлися в Бахмут – Авдіївка – Соледар – Піски, і вони там зосередили основні зусилля. На решті ділянок вони не мають сил. Вони сидять і моляться, щоб ми не перейшли в наступ. Чому? Тому що у них наступального потенціалу немає більше ніде”, – повідомив про реальні можливості ворога полковник запасу ЗСУ.

Олег Жданов розповів, чому армії РФ змушена зосереджувати свої основні сили та кошти на Донбасі:

“Що Росія зробила? На мій погляд, для нас це позитивно, це дуже добре. Вони те угруповання військ, яке вийшло з правого берега річки Дніпро, вони все кинули на Донецький напрямок. Вони позбавили самі себе можливості маневру у напрямку зосередження основних зусиль. Вони не можуть поміняти основний вектор наступу на сьогоднішній день, тому вони так “тиснуть”. Вони пішли ва-банк”.

У свою чергу, військовий аналітик, полковник ЗСУ Владислав Селезньов теж впевнений – Путін прагне повністю захопити Донецьку та Луганську області, і це є зараз ціллю номер один Росії в Україні. Проте зазначає, що в цій історії немає ані військового, ані військово-політичного аспекту, лише політичний.

«Згадаймо 24 лютого, ту саму промову Путіна, в якій він говорив, що Росія «йде на допомогу пригнобленим народам Донецької та Луганської областей». Цілком очевидно, що плани Путіна з того часу не змінилися, він все ще марить тим, щоб узяти повністю під контроль Донецьку та Луганську області. І щоб не видаватися для російського люду тим, хто програв, він і докладає всі можливі зусилля, щоб реалізувати цей план», – сказав експерт в ефірі Радіо Донбас.Реалії.

З ним погоджується політолог та військовий ЗСУ Кирило Сазонов. Він зауважив, що втрата Херсона – єдиного захопленого обласного центру після повномасштабного вторгнення – була дуже болючим ударом по Путіну і тезам російської пропаганди. Тому президент Росії не може допустити ще й втрати територій, окупованих 2014 року, до того ж «прийнятих» до складу Російської Федерації.

«Над Путіним сміятимуться за спиною всі, включно з Кабаєвою та Пєсковим. Тому він триматиметься за Донбас зубами мертвою хваткою, аби не зганьбитися, аби над ним не сміялися», – припустив Сазонов 

Росії потрібна пауза, і там це усвідомлюють – аналітики саме так розцінюють намагання агресора домогтися переговорів, зокрема і через масовані ракетні обстріли об’єктів критичної інфраструктури України. Але, зазначив Сазонов, проблема агресора в тому, що паузу йому мають дати.

«Якщо вони [російські війська – ред.] на секунду перестануть тиснути, тиснути ми почнемо. Це само собою. Ми і так почнемо тиснути – відіб’ємо атаки, і почнемо. Але вони чудово розуміють: найменша зупинка, найменша пауза, ЗСУ перегрупуються та перейдуть у наступ. Вони це бачили на Харківщині, вони це бачили на Херсонщині. Вони чудово розуміють, що так і буде», – сказав Сазонов.

Сумнівається в успіхах Росії на Донбасі найближчим часом також британська розвідка. Там звернули увагу на запеклі спроби російських військ атакувати Вугледар та Павлівку на підступах до нього – це на південний захід від Бахмуту.

«Ймовірно, частково тому, що Росія вважає, що ця територія може стати стартовою точкою для майбутнього великого наступу на північ, щоб захопити решту контрольованої владою України Донецької області. Проте Росії навряд чи вдасться сконцентрувати достатньо якісних сил для здійснення оперативного прориву», – зазначили у Міноборони з посиланням на дані своєї розвідки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *