Термінова розмова! Ердоган не стримався: налетів на Путіна! Після «референдумів» – розніс вщент, браво!

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган має намір сьогодні провести розмову з президентом рф володимиром путіним, зокрема з питання проведення росією псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України та подальших рішень.

Про це турецький лідер сказав в ефірі CNN Türk.

«Референдум принесе проблеми. Якби такий референдум не проводився, якби ми могли це вирішити дипломатичним шляхом, якби вони могли. Подібна ситуація була в Криму у 2014 році.

Тоді ми не досягли успіху. Ми сказали пану путіну: «У нас є товариші в Криму, ви зробили неправильний крок». Але нічого не вдалося. Пан Зеленський хоче нашої підтримки по чотирьох регіонах. Він хоче, щоб ми розв’язали це питання шляхом розмови з путіним. Думаю, завтра (у четвер, 29 вересня, – ред.) я детально обговорю це питання з путіним», – сказав Ердоган.

За його словами, тривогу викликають оприлюднення результати так званих «референдумів» на деяких окупованих територіях України, що ускладнює дипломатичні зусилля.

«Може бути анексія. путін, я знаю, зробить це, якщо він щось задумає», – сказав Ердоган

Стосовно можливого застосування росією ядерної зброї, Президент Туреччини сказав, що це може обернутися катастрофою.

«Припиніть говорити про це (застосування ЯЗ – ред.), не слід про це навіть думати. Найбільш прийнятним кроком було розв’язання дипломатичним шляхом, не вносячи цього до порядку денного», – сказав Ердоган.

Зазначимо, що вчора, 28 вересня у межах постійного діалогу з партнерами та союзниками Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом.

Глава Української держави подякував турецькій стороні за незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, підтверджену, зокрема, у виступі Президента Туреччини на відкритті 77-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.

Володимир Зеленський високо оцінив особисту роль Реджепа Таїпа Ердогана в організації нещодавнього обміну військовополонених та наданні прихистку на турецькій землі українським командирам. Зі свого боку лідер Турецької Республіки запевнив, що для звільнених будуть створені всі необхідні умови, так само як і для родичів, які відвідуватимуть їх у Туреччині.

Президент України подякував офіційній Анкарі за принципову позицію щодо невизнання псевдореферендумів.

«Мета незаконних псевдореферендумів, які Росія провела на окупованих територіях України, – анексія нових українських земель. Світова спільнота має дати максимально жорстку відповідь на дії Росії», – зазначив Глава держави.

Під час розмови було відзначено ключову роль Туреччини в організації роботи зернової ініціативи та налагодженні експорту української агропродукції Чорним морем. Сторони констатували, що з моменту її започаткування з українських портів вийшли 235 суден із 5,4 млн тонн агропродукції, призначеної для країн Азії, Європи та Африки. Було висловлено сподівання на подальше безперешкодне функціонування зернової ініціативи для запобігання глобальній продовольчій кризі.

Окремо лідери держав торкнулися ситуації на ЗАЕС. Реджеп Таїп Ердоган висловив готовність сприяти міжнародним зусиллям із запобігання ядерній загрозі.

Президенти також обговорили двосторонні контакти на найближчу перспективу.

Зазначимо, що позиція Ердогана зрозуміла давно.

Туреччина не визнає жодних “референдумів”, які Кремль спробує провести на тимчасово захоплених територіях України.

Це підтвердилося також за підсумками зустрічі президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана з канцлером Німеччини Олафом Шольцем у Нью-Йорку під час тижня високого рівня 77-ї сесії Генасамблеї ООН.

– Обговорення було зосереджено на ситуації в Україні внаслідок російської загарбницької війни. Обидва співрозмовники погодилися, що Росія повинна негайно припинити бойові дії і повністю вийти з України. У цьому контексті федеральний канцлер також дав зрозуміти, що фіктивні референдуми на територіях, захоплених Росією, є неприйнятними і не будуть визнані, – ідеться в заяві представника уряду ФРН Штеффена Хебештрайта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *