Російського пiлoта Кpaснoярцева, який бoмбuв Чернігів, обміняли на українських льoтчuків: Бyдaнoв розкрив деталі

Пілота російської окупаційної армії Олександра Красноярцева обміняли на українських військовополонених. На початку російсько-української війни він бомбардував житлові квартали Чернігова.

В обмін на Красноярцева в Україну вдалося повернути п’ятьох льотчиків. Про це в ефірі телемарафону розповів начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов.

За його словами, обмін військовополоненими відбувся ще близько 4-5 місяців тому. Буданов зазначив, що завдяки обміну в Україну з російського полону вдалося повернути п’ятьох пілотів.

“Льотчика Красноярцева ми обміняли місяців чотири-п’ять тому. Ми його обміняли на наших пілотів, якщо не помиляюся на п’ятьох”, – сказав Буданов.

Літак, з якого Красноярцев скидав бомби на мирних жителів Чернігова, українські воїни приземлили навесні. Через деякий час російському військовому злочинцю оголосили про підозру в порушенні законів і звичаїв війни та навмисне вбивство.

За даними слідства, старший льотчик, начальник повітряно-вогневої та тактичної підготовки дислокованої під Челябінськом авіаційної бази 6980-й, повністю усвідомлюючи свої дії та їх наслідки, виконав злочинні накази командування щодо здійснення авіаційних бомбардувань цивільних об’єктів на території України.

Красноярцев знав, що завдає ударів по об’єктах, що не є військовими цілями і що це спричинить загибель і поранення громадянських людей. Таке він робив і до України – у Сирії, де Росія бомбила мирні міста. При чому Красноярцев спочатку заявляв, що не знав про те, що бомбардував переповнене людьми місто, але потім сказав, що знав, куди скидає бомби.

Зокрема, доведено, що Красноярцев скидав боєприпаси невиборчої дії – уламково-фугасні авіабомби УФЗАБ-500 та УФАБ 250-270, а також фугасні авіаційні бомби ФАБ 500 на населені пункти та об’єкти цивільної та критичної інфраструктури.

Винищувач Су-З4 під управлінням Красноярцева 5 березня злетів з аеродрому біля села Сіща Брянської області Російської Федерації, щоб бомбити Чернігів. Однак ЗСУ не дали йому цього зробити. Близько 11:30 винищувач Красноярцева було збито.

Раніше Красноярцев зізнався, що холоднокровно вбив чоловіка, який намагався його затримати після катапультування. Інцидент стався 5 березня, коли ворожий Су-34 був збитий над Черніговом.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Красноярцев був збитий над Черніговом 5 березня. Його штурман Костянтин Криволапов після катапультування загинув.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *