“Пeрeмога України не буде фіналом”: Залужний в інтерв’ю Time спрогнозував подальше пpoтuстояння з Росією

Українці готові воювати з російськими окупантами до кінця і неодмінно переможуть. Однак уся історія Росії свідчить: наша перемога не буде фіналом, вона стане лише можливістю перепочити і підготуватися до наступного нападу росіян.

Про це заявив головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у інтерв’ю виданню Time. Генерал також розкрив деякі секрети підготовки України до російського вторгнення і те, як вдалося ввести ворога в оману.

На думку Залужного, Україна неодмінно переможе, однак ця перемога може стати лише перепочинком до наступної війни, розпочатої Росією проти українського народу.

“Судячи з того, що я особисто знаю про росіян, наша перемога не буде фіналом. Наша перемога стане можливістю зробити перепочинок і підготуватися до наступної війни”, – сказав Залужний.

Та як би там не було, українці “боротимуться до останньої краплі крові”.

Також головнокомандувач ЗСУ розповів дещо про підготовку України до повномасштабного вторгнення Росії, що активно проводилася тоді, коли стало очевидним, що війна неминуча.

“Не можна ні з чим сплутати запах війни, і це вже було в повітрі. …Я боявся, що ми втратимо елемент несподіванки. Нам потрібно було, щоб противник думав, що ми всі розгорнуті на своїх звичайних базах, куримо траву, дивимось телевізор і постимо у Facebook”, – сказав Залужний.

За словами генерала, на початку повномасштабного вторгнення РФ Україна мала два стратегічні завдання.

“Ми не могли дозволити Києву впасти. І на всіх інших векторах нам довелося проливати їхню кров, навіть якщо в деяких місцях це вимагало втрати території”, – пояснив події “першої фази” війни Залужний.

Головнокомандувач ЗСУ також зазначив, що переконався в ефективності обраної стратегії після того, як росіяни не змогли взяти аеропорти навколо Києва, натомість просунулися досить глибоко, щоб напружити й оголити свої лінії постачання.

Під час інтерв’ю Залужний також згадав про розмову з американським колегою Марком Міллі, який запитав його, чи не збирається він евакуюватися.

“Я сказав йому: “Я вас не розумію. Для мене війна розпочалася в 2014 році… Я не втікав тоді й зараз не збираюся втікати”, – наголосив Залужний.

Також головнокомандувач ЗСУ зізнався, що його здивували промахи росіян, які, відчувши опір української армії, навіть не пробували застосувати іншу тактику чи внести зміни до стратегії.

“Вони просто кидали своїх солдатів на забій. Вони обрали сценарій, який мені найкраще підходив”, – наголосив Залужний.

Нагадаємо, Залужний з’явився на новій обкладинці Time. Видання високо оцінило контрудар ЗСУ на Харківщині та назвало його переломним у війні.

Також повідомлялося про реакцію головнокомандувача ЗСУ на оголошену в Росії “часткову мобілізацію”. Він зазначив, що сотні тисяч українських чоловіків та жінок захищають рідну землю, власні домівки, своїх дітей і майбутнє України. Тому жодні заяви військово-політичного керівництва країни-агресора не вплинуть на готовність українців боротися за свою свободу.

“Ми знищимо всіх, хто зі зброєю прийде на нашу землю – чи добровільно, чи за мобілізацією. Тримаймо стрій! Перемога буде за нами!” – наголосив Залужний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *