В ці хвилини! Термінове рішення суду – вслід за Порошенком: це крах. Арештували – облава почалась!

Суд заарештував майно колишнього міністра енергетики Володимира Демчишина. Він, як і Порошенко та Медведчук, є фігурантом резонансної “вугільної справи”. Відповідне рішення ухвалив Печерський суд Києва.

  • Під арештом знаходяться такі активи:
  • земельна ділянка, площею 0, 039 гектара у селі Чайки, що на Київщині;
  • половина житлового будинку на майже 390 “квадратів” у селі Чайки;
  • частина земельної ділянки площею 0, 0609 гектара у селі Чайки;
  • домоволодіння у Львівській області.

Як відомо, місце перебування колишнього міністра енергетики наразі встановлюють.

На брифінгу 17 січня радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян зробила заяву про те, що Демчишина оголосили в міжнародний розшук.

“Наразі Кузяра перебуває під домашнім арештом, Медведчук – під домашнім арештом, Демчишин – у міжнародному розшуку”, – зазначила Сапьян.

Вона нагадала, що у вересні – листопаді 2021 року у справі про постачання вугілля з окупованого Донбасу вже повідомили про підозру проросійському нардепу Віктору Медведчуку, бізнесмену Сергію Кузярі та колишньому міністру енергетики Володимиру Демчишину. А 20 грудня 2021 року підозру у держзраді оголосили й п’ятому президенту Петру Порошенку.

17 січня Порошенку обирають запобіжний захід у справі про його держзраду.

У ДБР наголосили, що ця справа не є політично вмотивованою. Про це на брифінгу заявила Тетяна Сапьян, радниця з комунікацій ДБР.

Мовиться про справу, яка стосується постачання вугілля з тимчасово окупованих територій. П’ятого президента підозрюють у змові з вищим російським керівництвом та сприянні бойовикам на Донбасі.

ДБР вітає рішення політика повернутися в Україну та прийти на судове засідання. У відомстві сподіваються, що судовий процес проходитиме у визначеному законодавством порядку.

За словами Сапьян, Медведчук і вище керівництво Росії розробили план створення штучного дефіциту вугілля. Кум Путіна взяв на себе функцію комунікатора з Москвою та бойовиками.

Також у Державному бюро розслідувань заявили, що внаслідок співпраці Петра Порошенка з бойовиками Україна потрапила у залежність від Росії та терористів. Так, агресор отримав більше можливостей для втручання у справи Києва.

З бюджету України списали понад 3 мільярди 168 мільйонів гривень проросійським бойовикам з Донбасу.

Так, у 2015 році за постачання вугілля з окупованого Донбасу перерахували з України щонайменше 205 мільйонів гривень. Цю суму відправили на рахунки бойовиків, а решту їм віддали готівкою.

Дії Порошенка стали основною причиною односторонньої відмови компанії Steel Mont trading ltd від постачання вугілля з Південноафриканської Республіки.

“Після цього “Центренерго” опинилося у штучно створених умовах, за яких мала можливість імпортувати вугілля лише з Росії. Зі свого боку Росія заблокувала постачання й залишила можливість купувати вугілля лише в бойовиків”, – наголосили у ДБР.

Згідно з розслідуванням, ватажки терористів визначили для співпраці ДП “Шахта імені Кисельова” та ДП “Луганськвугілля”.

Проросійський Віктор Медведчук та Петро Порошенко чинили адміністративний тиск на працівників:

  • Міністерства енергетики та вугільної промисловості;
  • НБУ;
  • “Центренерго”.

Їх змушували платити гроші безпосередньо ватажкам бойовиків та укладати прямі договори купівлі – продажу вугілля.

Порошенко та Медведчук надали операціям з бойовиками вигляду звичайної господарської діяльності. Місце розташування підприємств перереєстрували на підконтрольну уряду територію України. Їх видавали за національних виробників вугільної продукції.

31 грудня “Центренерго” спрямувало нібито на ДП “Луганськвугілля” та ДП “Шахта Кисельова” платежі на суму 10 мільйонів гривень як аванс за майбутнє постачання вугілля.

“Зазначені гроші були спрямовані керівникам терористичних організацій та використані на діяльність терорганізацій. Про це Віктор Медведчук негайно поінформував представників найвищого політичного керівництва Росії”, – додали у ДБР.

У січні 2015 року “Центренерго” здійснило на користь ДП “Луганськвугілля” ще 2 платежі по 10 мільйонів гривень кожен. У цей день з терористами уклали новий договір на 1 мільярд 584 мільйонів гривень. За цією угодою з 15 січня по 11 листопада 2015 року на рахунки окупаційного підприємства перерахували майже 27,6 мільйона гривень.

Через це енергетична галузь України потрапила у залежність від Росії та бойовиків.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *