Святого Василя 14 січня: що обов’язково треба зробити, аби під Старий Новий рік залучити щастя і достаток у родину

У п’ятницю, 14 січня 2022 року, крім традиційного святкування неофіційного (Старого) Нового року — в Україні вшановують пам’ять святого Василія Великого.

Ми розберемо, що дуже важливо зробити в цей день, щоб в родині завжди була згода, а також добробут. Хтось може знати, що він народився в Кесарії, в сім’ї заможних і високоосвічених людей. Згодом отримав гарну освіту і подорожував по різних містах, щоб освоїти різні науки крім філософії, мистецтва, які вдалося вивчити в домашніх умовах.
Церква, фото: Facebook
Церква, фото: Facebook

Василь Великий завжди цікавився життям Ісуса Христа. Якось його віра зміцніла, тому він відправився в Єрусалим, де прийняв обряд хрещення. Тоді в річку вдарила блискавка, з неї вилетів білий Голуб, які занурився у воду, а після — полетів у небо і зник. Незабаром Василь став Кесарійським архієпископом, боровся з відступниками, зміцнював вірою церкоць і писав величезну кількість богословських праць.

Він помер 14 січня, у віці 49 років і став прикладом жертовності і боротьби за Святу Церкву.

Церква, скріншот: YouTube
Церква, скріншот: YouTube
У цей день проводяться спеціальні богослужіння, а українці вітають всіх Василів і Василин з іменним святом. А посівальники (обов’язково хлопчики, чоловіки) засівають будинку пшеницею і житом, щоб знайти добробут і згоду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *