Кожній родині — по електромобілю. Українцям видадуть субсидії на купівлю машин

Електрокари в країнах Європейського Союзу вже стали буденністю, проте в Україні вони досі не надто поширені. В уряді хочуть запустити державну програму, яка може змінити стан речей.

Електрокар

У представництві офісу Президента України заявили про підготовлювану державну програму

У країнах Європейського Союзу електромобіль користуються популярністю вже довгі роки, вони успішно конкурують з машинами з двигунами внутрішнього згоряння за рахунок своєї економічності та екологічності. До України, однак, цей тренд повною мірою досі не дійшов, проте в найближчому майбутньому ситуація може змінитися. Про це в інтерв’ю інформаційному порталу «Інтерфакс-Україна» заявив заступник голови офісу Президента Ростислав Шурма.

Так, Шурма заявив, що навесні 2022 року Уряд хоче дати хід новій Державній програмі, яка простимулює покупки електромобілів українцями, а також передбачає субсидії на процентну ставку лізингу електрокарів.

За задумом держави, протягом наступних двох років в Україні з’являться стимули не тільки для покупців, але і для інвесторів, які можуть захотіти вкластися у виробництво автомобілів на електричній тязі на території України.

За словами Шурми, він добре знайомий з індустрією автовиробництва, крім того в уряді консультувалися з представниками автовиробників. Для локалізації збірки електричних машин в нашій країні знадобиться два роки.

На перших порах, тобто позначені два роки, програма буде працювати в універсальному вигляді два роки, після чого буде поширюватися тільки на тих автовиробників, які встигли локалізувати виробництво. У зв’язку з цим Шурма звернувся до автовиробників із заявою про те, що якщо ті хочуть залишатися конкурентоспроможними, їм потрібно зайнятися локалізацією.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *