Різдво не 7 січня?!: коли насправді народився Ісус Христос і чому це навіть не 25 грудня?

Вже котрий рік українців стравлюють питаннями про перенесення Різдва на 25 грудня. І ніби як, навіть церква висловлюється в якійсь мірі «за», Але всі звикли відзначати народження Христа саме 7 січня.

Саме після головного свята всіх християн пропонуємо вам розібратися, коли насправді народився Ісус Христос, чи є у нього взагалі задокументована дата народження?

Ісус Христос, фото: gettyimages
Ісус Христос, фото: gettyimages

У Біблії говориться, що в ту ніч, коли народився Ісус, пастухи стерегли на полі овець. Євангеліст Лука написав, що пастухи «жили в полі і сторожили вночі свої стада» недалеко від Віфлеєму.

У місяці кіслеве за єврейським календарем (відповідає листопаду — грудню) зазвичай була холодна дощова погода. Це був найхолодніший місяць у році, і в гористій місцевості часом випадав сніг.
Сніг на горі Драгобрат, кадр з відео: Facebook Василь Молдавчук
Сніг на горі Драгобрат, кадр з відео: Facebook Василь Молдавчу

Очевидно, що пастухи в тій місцевості не залишалися взимку зі своїми стадами на ніч під відкритим небом, тому народження Ісуса відбулося не взимку, а, швидше за все, восени. У будь-якому випадку точної дати немає.

Чому тоді все таки Ісуса пов’язують з 25 грудня (7 січня)? У цей день римляни відзначали народження Непереможного Сонця. Заснувавши в цей день Різдво, Церква спритно схилила багатьох римлян святкувати народження Ісуса Христа замість народження Сонця. По суті, вони відзначали нові свята на старий лад. Так традиції перекочували в сучасний світ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *