Ніколи не говоріть дитині ці 4 фрази, коли вона плаче

Якщо дорослий роздратований, він це може висловити своєму опоненту. А діти найчастіше свої негативні емоції передають через сльози. Буває, що плач викликає роздратування і злість батьків. Вони починають забороняти дітям це робити, а якщо у родині хлопчик, то часто кажуть, що плачуть тільки дівчатка. Але забороняти дорослим робити це дитині не можна, інформує Ukr.Media.

Психологи розповіли, які фрази протипоказано говорити дітям під час того, коли вони ридають

1) «Перестань плакати, інакше ми підемо звідси (не будеш дивитися мультфільми або не зможеш грати в ігри)».

Такі маніпуляції діти відразу ж вловлюють і перебирають на себе «такі вміння». Якщо ви вибудовуєте маніпуляцію на тому, що цінне для дитини, вона починає приховувати свої емоції.

2) «ти плачеш через дурниці. Це не причина лити сльози по таких дрібницях!». Дорослим може здаватися, що дитина плаче через якусь дрібницю. Але для нас це можуть бути дрібниці, а для вашого чада — ціла трагедія. Навчіться розуміти свою дитину.

3) «ти плачеш і поводишся, як ніби ти маленький (маленька). Досить вже!». Такими фразами дитина може зрозуміти тільки одне, що дорослі не плачуть і їм заборонено висловлювати свої емоції.

4) «Мені соромно через те, що ти плачеш». Крім заборони на сльози, ви нав’язуєте дитині посил, що вам соромно за його почуття і розвиваєте почуття провини.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *