ХРЕЩЕННЯ ДІТЕЙ,А ВИ ЗНАЛИ ЧОМУ: ЇМ НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ МОЖНА БУТИ ХРЕСНИМИ БАТЬКАМИ!

Під час таїнства хрещення до дитини приставляється ангел-охоронець, який потім охороняє людину протягом усього її життя. Хрещення є дуже серйозною справою, тому підходити до організації потрібно якомога ретельніше, помисли всіх учасників обряду повинні бути щирі, прозорі і чисті.
Чим раніше буде охрещена дитина, тим краще. Церква вважає, що новонароджених потрібно хрестити на восьмий день життя, оскільки саме в цьому віці присвятили Небесному Отцю немовля Ісуса, або ж після сорока днів, що більш поширене в даний час. Вважається, що перші сорок днів після пологів жінка, що народила, перебуває в стані фізіологічної нечистоти, тому в храм їй ходити не можна, а в її відсутність хрещення краще не проводити. Після сорокового дня над жінкою читається

Проте багато батьків, які хрестили своїх дітей до закінчення цих сорока днів, кажуть, що самій дитині краще проходити обряд хрещення якомога раніше. Це пов’язано з тим, що новонароджені більшу частину часу сплять, а в цьому стані вони отримують не настільки сильний стрес від незнайомої обстановки і натовпу народу навколо.
Обряд хрещення можна проводити в будь-який день тижня, тут обмежень немає. Вибір дня залежить виключно від можливостей вибраного вами храму і від ваших побажань.


Перед тим як хрестити дитину, необхідно вибрати для неї ім’я. У православних сім’ях імена дітям дають на честь тих чи інших святих. Існує повний список їхніх імен, який називається святцями. Цей список найчастіше можна знайти в церковних календарях. Дітей називали на честь тих святих, пам’ять яких припадає на день хрещення. Однак це є традицією, а не вимогою. Священики завжди враховують побажання батьків з приводу імен.
Необов’язково називати дитину ім’ям одного з святих, в день поминання яких він народився, можна вибрати одне з імен святих, яких поминають за тиждень і протягом тижня після народження дитини. Якщо у батьків виникають труднощі з ім’ям, священик самостійно може визначити небесного покровителя. Найчастіше він керується популярністю святого, щоб дитина пізніше могла знайти життєпис людини, ім’ям якої її назвали. День пам’яті святого, ім’ям якого назвали при хрещенні людини, вважається днем його іменин або ж днем ангела.


Хрещення дитини – це перше священне таїнство в житті маленької людини. У нас в країні прийнято відповідально підходити до цього обряду. І до вибору хресних для свого малюка батьки теж ставляться з усією серйозністю.


А чи знаєте ви, кому не можна бути хресними? Майбутньому хресному не повинно бути менше 15, а хресній – 13-ти років. Тільки старші. Згідно з церковними канонами саме в такому віці люди можуть ставати відповідальними за православне виховання майбутнього хрещеника, знають і виконують закони християнства.
Ставати хресними батьками не можуть монахи і монахині.
Також хресними не можуть бути самі батьки дитини.
Обмеження стати хресними накладається і на психічно нездорових людей.
Майбутніми кумами не можуть бути люди, які перебувають у шлюбі між собою (тобто, чоловік з дружиною). До речі, кумам одружуватися між собою теж заборонено.


Згідно з народними повір’ями незаміжня дівчина хрещеною мамою не може стати для першої дівчинки в сім’ї. А нежонатий хлопець – для першого хлопчика в родині. Однак церковні служителі вважають це твердження вигадкою, так як воно не має під собою ніяких християнських коренів;
Вагітним теж не радять ставати хресними, так як це може якось нашкодити як хрещенику, так і ще не народженій дитині. І в цьому випадку священики говорять, що ця причина – міф, і церковні статути не перешкоджають вагітній жінці бути хрещеною матір’ю. Інша справа, наскільки у майбутньої куми в “положенні” вистачить сил витримати тривалий обряд.
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *