Вітаємо віх Андріїв і нагадуємо, що суворо заборонено робити в цей особливий день, що не накликати біду на себе і свою родину

13 грудня 2021 року в православному календарі відзначається свято Андрія Первозванного — апостола Ісуса Христа, який був перший з дванадцяти покликаний Спасителем. Цей день здавна в українців вважається особливим, так як пов’язаний з різними народними прикметами, обрядами і заборонами. Що не можна робити на Андрія — читайте нижче в нашому матеріалі Styler.

У свято прийнято відвідувати храм і молитися апостолу Андрію про особисте щастя, благополуччя і любов. Апостола вважають покровителем сімейного вогнища.

У народі свято називають також Калита. У вечір з 12 на 13 грудня прийнято було влаштовувати вечорниці. Молоді хлопці змагалися в спритності, намагаючись підстрибнути і відкусити шматок від спеціального коржа, який так і називався — Калита. Його через отвір посередині підвішували вище, а молоді люди влаштовували змагання.

Дівчата ворожили на судженого в ніч на Андрія, щоб дізнатися, як будуть звати майбутнього обранця, і чи вийдуть вони заміж протягом наступного року. Зазначимо, що церква засуджує подібні заняття.

Що категорично не можна робити 13 грудня.
Займатися важкою роботою, будь-яким рукоділлям (шити, в’язати, вишивати), прибирати в будинку, прати, прасувати, займатися ремонтом і так далі.

Сваритися, лаятися, лихословити, думати про інших людей погано, бажати комусь зла, ображатися і ображати інших людей, розпускати плітки.

Оскільки триває Різдвяний піст (з 28 листопада по 6 січня), під забороною м’ясо, риба, яйця, молоко, алкоголь, а також галасливі гуляння.

Страви повинні бути пісними і складатися тільки з круп, хліба, овочів, фруктів і сухофруктів, горіхів, бобових.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *