Вже за кілька днів українців чекає масовий перерахунок пенсій: у кого виплати зростуть на 800 гривень

Відразу п’ять категорій громадян почнуть отримувати більше грошей вже вгрудні

Всього через кілька днів – з 1 грудня українських пенсіонерів очікує масовий перерахунок виплат. Максимальний розмір надбавки складе значні 800 гривень, проте його отримають ті, хто вже отримує 18 540 грн, про що говориться на офіційному урядовому порталі.

У бюджеті Пенсійного фонду на поточний рік закладено підвищення пенсійних виплат на 400 гривень для 890 тисяч українців віком від 75 до 80 років. Розмір мінімальної пенсії зросте до 1 934 гривень з нинішніх 1 854, а максимальні виплати складуть 19 340 гривень з поточних 18 540. Надбавка за понаднормовий стаж за кожен рік складе 19, 34 гривень замість нинішніх 18, 54 грн.

У наступному місяці підвищення торкнеться кількох категорій громадян:

  • Пенсіонерів, які отримають мінімальні, а також максимальні виплати.
  • Громадяни, які досягли 65-річного віку і мають достатню кількість стажу.
  • Мають доплату за наднормативний стаж.
  • Досягли віку від 75 до 80 років.

В цей час ті українці, які досягли 65-річного віку і можуть похвалитися достатньою кількістю стажу, отримують як мінімум 2 400 гривень, але з грудня їм почнуть платити 2 600 грн. Примітно, що цієї суми не вистачить навіть на те, щоб придбати першочергові товари й продукти.

Раніше в Мінсоцполітики розповіли, що наступний рік стартує з перерахунку виплат ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС і громадян з інвалідністю. Також у січні буде продовжено підвищення пенсійних виплат для осіб, які досягли 65-річного віку в результаті збільшення розміру мінімальної заробітної плати.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *