Лікарка: Дістало, всі ви говорите про дорогу амерuканську мeдuцuну, але забуваєте про один дуже важливий момент…

Знаєте, всі так багато говорять про дорогу американську медицину, але ніколи не говорять про один дуже важливий момент. В медицині США вміють економити. І це робить доказова медицина. Ви будете здивовані. Декілька реальних прикладів. В нашій отоларингології є багато операцій з зашиванням шкіри. Пластика носа, наприклад. І щоб зашита шкіра швидше заживала потрібно накладати мазь.

Так ось, в Україні постійно призначають накладати на рани мазь Солкосерил, яка начебто завдяки крові телят покращу заживання. Насправді єдине важливе в цій штуці лише те, що це мазь. Все би нічого, якби один тюбик не коштував 180 грн.

В цей же час в Штатах, в таких самих ситуаціях призначають звичайний вазелін, який коштує 16 грн. І те і те — мазь. І те і те допомагає. Лише приставка зі словами «чарівна сиворотка» невиправдано збільшує ціну в десять разів.

Приклад другий. Доволі часто в Україні приходили пацієнти зі звичайним гайморитом, зі списком прописаних ліків з 10 препаратів. При чому в західному світі є два ефективних препарати — антибіотик та протизапальне. В наших же додають 3-4 препарати з бездоказовою дією. Такі як Синупрет, наприклад.

Рослинний препарат, якого немає в жодному протоколі. Все би нічого, якби ці таблетки не коштували 200 грн. Виходячи з цього, замість умовних 300 грн пацієнт викладає всі тисячу. Йому стає краще, бо він приймав антибіотик. При цьому Синупрет не зашкодив. Але і не допоміг.

Зараз в США спостерігаю принцип доказовості на кожному кроці. Лікарі тут постійно читають статті і постійно дискутують та покращують практики. На своїх з’їздах змінюють свої підходи керуючись опублікованими статтями. Кожен лікар базує свої призначення на ЕФЕКТИВНИХ ДОКАЗАНИХ наукою методах. Це визначає його професійність.

Знання — це сила. І ви будете здивовані, як знання вашого лікаря будуть економити вам цілі статки. А з якими випадками зустрічалися ви?

Ivanka Nebor

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *