Пенсіонери розпачі від несправведливості: Одним додали 200 грн, а іншим – 15,3 тис і навіть більше після чергового перерахунку виплат в ПФУ

Цього року в Україні провели кілька перерахунків пенсійних виплат. В результаті пенсії у різних категорій громадян зросли. На офіційному порталі ПФУ опублікували звіт, за яким видно, яка різниця між мінімальними та максимальними сумами.

Відзначається, що за перші шість місяців 2021 року в країні середній розмір пенсійної виплати став вище на 200 гривень. Якщо раніше цей показник дорівнював 3,5 тисячам гривень, то тепер це вже 3,5 тисячі гривень. Однак якщо взяти пенсії суддів, то тут суми будуть набагато вище: розмір середньої виплати зріс приблизно на 15 тисяч гривень (з 67 до 83 тисяч гривень).

Річ у тім, що судді в Україні виходять на заслужений відпочинок абсолютно за іншими правилами. Так, якщо у судді є необхідний страховий стаж, то цей громадянин може розраховувати на пенсію в розмірі 80 відсотка від своєї заробітної плати. Для інших же громадян діє формула, коли страховий стаж і розмір заробітної плати множать всього на 1 відсоток.

Гроші. Фото: YouTube, скрін
Гроші. Фото: YouTube, скрін

В результаті в Україні мінімальна пенсія на цей момент становить всього лише 1 854 гривні. До слова, максимально можливі виплати у простих українців – це десять мінімалок, тобто-18 540 гривень. Проте вже наприкінці цього року очікується чергове підвищення на тлі зростання прожиткового мінімуму.

Варто відзначити також те, що в Україні в самому розпалі пенсійна реформа. В уряді вже працюють над накопичувальною системою. Очікується, що в такому випадку громадяни зможуть отримувати не тільки солідарну пенсію, а й власні накопичення. На перших порах це буде приблизно 4 відсотки від зарплати щомісяця. Очікується, що такі зміни піднімуть середню пенсію в Україні приблизно до 7 тисяч гривень.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *