Пенсіонери не вірять своєму щастю: у 2022 році виплати українців підвищать 12 разів – кому і скільки додадуть

Наступного року пенсії українців неслабо зростуть

На наступний рік в Українізаплановані цілих 12 підвищень пенсійних виплат. Про це розповіла голова Міністерства соціальної політики Марина Лазебна, інформує прес-служба відомства.

Чиновниця підкреслила, що наступний рік стартує з перерахунку виплат ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС і громадян з інвалідністю. Також у січні буде продовжено підвищення пенсійних виплат для осіб, які досягли 65-річного віку в результаті збільшення розміру мінімальної заробітної плати.

Українки, які народилися в 1962 році, почнуть отримувати у 2022 пенсії після досягнення ними нового віку виходу на заслужений відпочинок. Крім цього, в березні відбудеться індексація виплат, а на жовтень запланований вихід на нове мінімальне пенсійне гарантування.

Марина Лазебна заявила, що громадяни старше 70 років, у яких в наявності буде 35 років (для чоловіків) або 30 років (для жінок) стажу, отримуватимуть як мінімум 3 000 гривень. Глава міністерства назвала це першим кроком на шляху до того, щоб виплати в Україні прийшли у відповідність прожитковому мінімуму.

Крім того, міністр поділилася планами на те, щоб з 1 січня наступного року середня пенсія в нашій країні досягла розміру 4 000 гривень, що на 30% перевищив показник станом на 1 січня 2020 року. За її словами, на цей момент чисельність пенсіонерів з виплатами від 3 000 до 4 000 гривень підвищилася на 60%. Ще на 40% підвищилася кількість українців, які отримують від 4 000 до 5 000 гривень. У Мінсоцполітики мають намір також істотно збільшити виплати для осіб з інвалідністю.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *