“Сьогодні вночі її серце перестало битися”: Померла народна артистка України

Сьогодні вночі перестало битися серце Народної артистки України, легенди Закарпаття

9 червня, незадовго до свого 90-річчя, померла народна артистка України, балетмейстер Заслуженого академічного Закарпатського народного хору Клара Федорівна Балог, передає Корупція.Інфо

Клара Балог народилася 17 липня 1928 року в Ужгороді, в родині шевця Федора Керечаника. У 1947 році закінчила Ужгородське музично-педагогічне училище. З 1945 року – солістка балету. Викладала народно-сценічний танець у Київському хореографічному училищі, брала уроки класичного танцю у заслуженої артистки України Галини Березової. З 1959 року працювала балетмейстером Закарпатського народного хору.

Клара Балог подарувала професійній сцені народні танці, зібрані і записані нею у різних районів Закарпаття. Була нагороджена орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня та іншими державними нагородами України. За відданість народному танцю її неодноразово називали “живою легендою української культури”.

Нагадаємо,  6 червня в Одесі у віці 83 років пішла з життя одна з найбільш яскравих кінорежисерів свого покоління – Кіра Муратова. Вона є автором таких легендарних картин, як «Короткі зустрічі» (1967), «Довгі проводи» (1971) і «Настроювач» (2004).


Однак найбільш успішної кінострічкою українки є «Астенічний синдром» (1990), яка отримала Гран-прі Берлінського кінофестивалю. А її «Настроювач» був показаний на кінофестивалі у Венеції. У 2012 році Муратова заявила, що йде з кінематографа.

Відома російська акторка Рената Литвинова дуже болісно сприйняла новину про смерть її вчителя та наставника української режисерки Кіри Муратової, якої не стало на 84 році життя. Російські ЗМІ повідомляють, що зірка планує приїхати до України, щоб попрощатися з видатною Муратовою.

“У мене померла Кіра Муратова… полечу на похорон, хоч я і не можу повірити, що не побачу її більше і не зможу з нею поговорити. Так вийшло, що я зустріла Кіру, ледь закінчивши ВДІК, і саме вона відкрила для мене всі двері в кіно, ставши прикладом і головним учителем: ніколи не зраджувати себе, вміти бути проти всіх і виявитися правою, а головне – любити кіно більше… найбільше на світі вона любила знімати фільми”, – сказала Литвинова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *