Нeraйнo «прuв’яжіть» нoмeр телефону до паспорта. Поділіться цією lнформацією з друзямu і ріднuмu!

Інакше ризикуєте буквально за лічені хвилини залишитися без грошей та ще й з кредитними боргами. В Україні набуває обертів новий вид шахрайства, котрий без перебільшення можна назвати інтелектуальним. Жертвами розумних шахраїв уже стали не менше десятка жителів Кобеляк і Біликів.

Про нових шахраїв‑інтелектуалів редакції розповіли мешканці Кобеляк, підприємці Віктор та Дмитро Савенки. Батько й син майже одночасно стали жертвами шахрайських дій. І вирішили вчинити шляхетно: чоловіки не стали соромитися, поодинці переживати свою проблему і чекати, доки й інші земляки залишаться без грошей, зловтішаючись із чужого горя. Батько й син винесли проблему на публічний рівень, щоб попередити про небезпеку людей.

Далі наводимо фактично без змін текст заяви, написаної Дмитром Савенком до Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

27 грудня 2018 року на мій телефон надійшло текстове повідомлення від оператора мобільного зв’язку Vodafone наступного змісту: «Увага! Заявка на зміну сім-карти №… Якщо Ви не подавали заявку, телефонуйте 0800400111 (безкоштовно з будь-якого номера в Україні)».

Я побачив це смс близько 20‑ї години. На той момент мій номер телефону вже не працював. Узявши телефон дружини, я зателефонував на свій номер. Виклик ішов, але абонент, який заволодів моїм номером, його відбивав. Після цього я зателефонував оператору Vodafone і розповів про смс і про те, що не подавав заявку на зміну сім-картки, і попросив негайно її заблокувати. Оператор відповів, що «сімку» буде заблоковано. Через кілька хвилин я знову подзвонив на свій номер. Він, як і раніше, діяв, а виклик відбивали. Знову зателефонував оператору. Той повідомив, що із мого номера одразу зателефонували, зняли блокування і встановили послугу «Обмеження на віддалену заміну сім-картки». З цього моменту я вже не міг заблокувати свій телефонний номер. Щоб це зробити, я мав особисто з’явитися із оригіналом паспорта у відділення Vodafone. А воно розпочне свою роботу лише вранці наступного дня. Зрозумівши, що щодо мене відбуваються шахрайські дії, я спробував зайти на Приват 24. Але не зміг цього зробити, адже шахраї вже здійснили цю операцію і змінили пароль. Я почав телефонувати на «гарячу лінію» ПриватБанку 3700, паралельно не полишаючи спроб зайти на Приват 24. Мені це вдалося. Але лише через те, що вхід на моєму телефоні можливий за відбитком мого пальця, а не лише по паролю, який змінили шахраї. Буквально через 30 секунд мені почали надходити повідомлення із шестизначними паролями. Зазвичай так відбувається, коли через Приват 24 проводять якісь фінансові операції. Але оскільки смс надходили на мій особистий телефон, а не на вкрадений шахраями номер, вони не змогли провести операції і перерахувати мої гроші на потрібні їм рахунки. Врешті мені вдалося додзвонитися до оператора ПриватБанку і заблокувати свій фінансовий номер в мережі банку. Далі мені надійшло повідомлення про те, що були «зламані» моя основна електронна пошта та аккаунт в соцмережі Фейсбук.

Наступного дня, 28 грудня 2018 року, я написав відповідну заяву про вчинення щодо мене шахрайських дій до Кобеляцького райвідділу поліції. Заяву було прийнято і зареєстровано. Потім я поїхав до місцевого відділення Vodafon із своїм паспортом, щоб відновити вкрадений шахраями номер телефону. Але консультант у відділенні повідомила, що в неї вже третій день поспіль «висить» база і вона не може прийняти заявку.

Я розумів, що із моїм номером продовжують вчиняти шахрайські дії. Тому був змушений терміново їхати в Полтаву і там у салоні Vodafone відновлювати номер. По дорозі я кілька разів телефонував на свій номер із номера дружини. Номер був на зв’язку! Мені навіть вдалося поговорити із шахраєм, представившись співробітником кредитної фірми. Я попросив уточнити мої паспортні дані. Виявилося, що шахрай їх знав!

У салоні мені врешті вдалося відновити свій номер. Я одразу «прив’язав» його до паспорта. І попросив оператора надати інформацію про дзвінки на мій номер і місце його перебування. Мені відповіли, що такої інформації не надають.

Далі я відновив доступ до своєї електронної пошти. І одразу побачив листи із різних кредитних фірм, таких як ООО ФК «Бізнес Капітал» (Київ), ООО «Авентус Україна» (Київ), ТОВ «Фінансова компанія «Дінеро» (Київ).

Я почав телефонувати на вказані номери цих фірм і запитувати, чи не вчинялися щодо мене шахрайські дії. Від них дізнався, що на ці фірми надійшли заявки від мого імені, з використанням мого номера телефону, моїх особистих даних і скан-копій мого паспорта та ідентифікаційного коду. Більшість заявок на кредит були відхилені. Лише фірма «Бізнес Капітал» видала кредит на суму 3 тисячі гривень строком до 12 січня 2019 року. Я зв’язався по телефону із оператором цієї фірми і повідомив, що кредит на мене був оформлений незаконно, шахрайським способом. Також попрохав надати мені кредитний договір і всю інформацію за ним. На що отримав відмову і пораду звертатися в поліцію.

Повернувшись додому, я відновив свій доступ до Приват 24, електронної пошти, аккаунту Гугл і сторінки у Фейсбук. Після цього я зміг дізнатися, що всі шахрайські дії щодо мене вчинялися із пристрою HUAWEI YS ІІ.

Потім я написав ще одну заяву до поліції про те, що на моє ім’я шахрайським способом взяли кредит.

Також хочу повідомити, що подібні шахрайські дії в період із 26 по 29 грудня були вчинені щодо моїх рідних і знайомих. Усі вони написали заяви до поліції.

Отака історія. Крім родини Савенків та їх знайомих жертвами шахраїв стали ще кілька кобелячан і біличан. І в будь-який момент цей список може продовжитися і вашим прізвищем.

Отже, що потрібно знати про дії шахраїв

Вони купляють сім-картку без номера. Потім блокують ваш номер. Дзвонять оператору і просять це зробити, говорячи, що втратили телефон. При цьому називають два чи три номери абонентів, які дзвонили на ваш номер. Цього оператору достатньо. Він не буде дзвонити і перевіряти, чи дійсно не діє ваш номер. Як шахраї дізнаються про номери, із яких вам дзвонили? Інколи спеціально роблять дзвінки зі своїх номерів. Але не це головне.

Оскільки до мобільних телефонів «прив’язані» входи в Приват 24, Ощад 24 та інших платіжних систем, шахраї заходять і туди. І починають використовувати ваші гроші. Окрім того, як виявилося, вони мають копії ваших документів. Тобто, у них є контакт із працівниками банку або інших структур, де брали відповідні копії. Після цього на ваше ім’я беруть кредит.

І вуаля — ви залишаєтесь без грошей і з боргами за кредит. Доводити те, що не ви, а шахраї брали кредит, доведеться через суд. А це — нові витрати часу, нервів та грошей. Окрім того, ви не зможете взяти кредит, адже будете занесені в спеціальну базу даних, як боржник. Тобто — попереду у вас купа неприємностей.

Шансів, що поліцейські розкриють такий злочин, практично немає. Вони просто не знають, як це робити. Дмитро Савенко розповів, що коли подавав заяву в райвідділ поліції, із нього підсміювалися. Мовляв, фільмів про хакерів передивився.

Існує лише один надійний спосіб не стати жертвою таких розумних шахраїв. Це — «прив’язати» свій номер телефону до паспорта. У такому разі заблокувати його із чужого номера неможливо. Для блокування буде необхідно особисто з’явитися у відділення Vodafone із оригіналом свого паспорта. Це можна зробити і в Кобеляках. Послуга є безкоштовною. До речі, абоненти Київстар не стають жертвами таких шахраїв. Це — не реклама, просто факт. Автор цієї статті свій номер до паспорта вже «прив’язав».

P. S. Не кажіть, що вас не попереджали.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *