Нехай його знає вся країна…Лікар, який повернув з того світу більше 11 людей, а головне не взяв ні копійочки…

У 2018 році доктор з Тюмені повернув з того світу 11 осіб. Андрій Горланов, що дотримується аксіоми — боротися за життя пацієнта потрібно до кінця, доклав усіх зусиль і зробив все можливе, він зміг реанімувати 6 чоловіків і 5 жінок після того, як вони побували в стані клінічної cмepті. Нехай буде більше таких докторів і бригад. Ось історія цієї команди професіоналів.

За повідомленням прес-служби тюменської станції швидкої медичної допомоги, один з випадків — зупинилося серце у 58-річного чоловіка, це сталося 20 листопада в машині швидкої допомоги по дорозі в реанімаційне відділення Обласної клінічної лікарні № 1. Бригада доктора Горланова виїхала на зустрічну евакуацію пацієнта на південь області. На кордоні сільська бригада передала пацієнта з гострим інфарктом міокарда Тюменський медикам. Під час запису кардіограми чоловік втратив свідомість і перестав дихати. Виникло ускладнення інфаркту — фібриляція шлуночків. Іншими словами, порушилася робота серця — волокна серцевого м’яза скорочувалися хаотично, що не скоординовано, не забезпечуючи переміщення крові з венозного русла в артеріальний, — пояснив лікар Андрій Горланов.

Медики наклали на груди пацієнта електроди, щоб привести ритм серця в норму за допомогою електричного струму. Перезавантаження серця не відбулося, тоді бригада почала проводити непрямий масаж серця, штучно підтримуючи кровопостачання головного мозку. Ефективна серцева діяльність з’явилася тільки через 5 хвилин. Пацієнт почав дихати і розплющив очі. Свій стан він сприйняв як непритомність, переживаючи, що з його пам’яті випав фрагмент. Говорити правду медики не стали, щоб не хвилювати пацієнта. У стаціонар його доставили в стані середнього ступеня тяжкості. У лікарні йому провели стентування судин серця. Ще один пацієнт більше місяця проходив лікування в Кардіоцентрі. Потрапив він туди в комі.

На щастя, 62-річний чоловік опинився борцем. Хоча прогноз був не настільки сприятливий, шанси на відновлення практично були відсутні. Зараз він у свідомості, правда, може поки тільки згинати ноги. Крім медикаментозної терапії, йому призначено комплекс лікувально-оздоровчої гімнастики. У нього були б всі передумови повернутися до нормального життя, без серйозних наслідків для здоров’я, якщо б родичі, які виявили його без ознак життя, приступили відразу до масажу серця, — переконаний Андрій Горланов. Зі скаргами на відчуття браку повітря і болю в грудній клітці цей чоловік звернувся 24 листопада. Від нього о 8:02 надійшов дзвінок диспетчеру, який відразу ж передав виклик бригаді швидкої медичної допомоги.

Однак через кілька хвилин у пацієнта відбулася зупинка серця і дихання. На місці швидка була тільки через 12 хвилин. Пацієнта повернули до життя. Доктор з фельдшером черзі проводили непрямий масаж серця і штучну вентиляцію легенів, а також дефібриляцію, медикаментозну терапію. Робота на швидкій — це робота в команді. Лікарю Горланова пощастило з напарниками. На підстанції № 4 трудяться надійні фельдшери — Анастасія Круглова, Айгуль Хабибуллина, Танзіля Теплинская, Марина Кетман. Вони вибрали професію за покликанням, їм подобається приходити на допомогу людям. Вони відповідальні, виконують все, що від них вимагається, по совісті і по закону. Я вдячний їм за злагоджену, професійну роботу, розуміння з півслова. Разом ми, напевно, врятуємо ще багато життів, — вважає Андрій Горланов. Низький уклін таким самовідданим лікарям, професіоналам і просто хорошим людям

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *