ЧОЛОВІКА НЕ БУЛО ВЖЕ ЧОТИРИ ГОДИНИ, І Я ПОЧАЛА ХВИЛЮВАТИСЯ. І КОЛИ ВІН УВІЙШОВ, Я З РАДІСТЮ КИНУЛАСЯ ДО НЬОГО. АЛЕ БОГДАН ВІДСТОРОНИВ МЕНЕ. – ЗБИРАЙСЯ, ПОЇДЕМО ДОДОМУ. Я, МАЛО НЕ ЗАПЛАКАЛА. ДОРОГОЮ НЕ СКАЗАЛИ ОДИН ОДНОМУ НІ СЛОВА. ПОВЕРНУВШИСЬ, БОГДАН ЗАНІС МОЮ ВАЛІЗУ В КВАРТИРУ, А СВІЙ РЮКЗАК ЗАЛИШИВ В АВТОМОБІЛІ

Ми одружилися після семи років стосунків. Шлюб був для нас лише формальністю. Згодом все стало змінюватися. Кохання пройшло?

Наше весілля було казковим. Натовп гостей, свідки, веселощі до самого ранку. А потім романтична весільна подорож до Італії. Всі були раді, що ми нарешті вирішили узаконити наші стосунки. Але свято закінчилося, почалися будні. У нашому житті весілля нічого не змінило. Просто з’явився штамп в паспорті і обручки. В іншому ж все залишилося як і раніше. Ми жили разом вже кілька років, прекрасно знали один одного, вивчили всі недоліки і слабкості.

Етап притирання був позаду. Після повернення з Італії ми знову поринули в звичну рутину: робота, будинок, зустрічі з родичами і друзями. Нічого нового. Через кілька місяців після весілля мені стало здаватися, що почуття до Богдана згасають … Вечір п’ятниці ми присвячували спільному приготування вечері.

– Богдане? – невпевнено почала я. – Ти зі мною щасливий?

– Звичайно, щасливий. Що за питання? Чоловік ніжно мене обійняв.

– Просто останнім часом я відчуваю, що ми немов віддаляємося одне від одного. І любові між нами менше стало…

– Тебе це турбує?

– І це також. Мені здається, що наша любов згасає, і боюся, що… Я гірко розплакалася, втиснувшись в плече чоловіка.

– Соломіє, я тебе люблю і буду любити завжди, – без тіні сумніву сказав він. – Заспокойся, люба. Не можу дивитися на твої слізки. Наші губи почали шукати один одного, як раніше. Всі вихідні ми провели в ліжку. За ці дні ми знову зблизилися і, здавалося, що в наші відносини стали ще кращими ніж на початку. Богдан весь світився і без кінця повторював, як він мене любить. А ось я … Мене, незважаючи на чарівні вихідні, продовжували мучити сумніви. Зрештою я не витримала і поскаржилася сестрі:

– Мені здається, що я перестала любити Богдана… – на очі знову навернулися сльози.

– Слухай, Соломія. А про дитину ще не думали? Адже вам не потрібно склеювати сім’ю. Необхідно просто вашу енергію любові перевести в інше русло! Ваші відносини виросли, якщо можна так сказати. Сім років провели в шаленому ритмі, а тепер вас тягне до спокійного, розміреного життя. Це нормально! І дитина вилікує тебе від нудьги.

– Не знаю… – Сестра мене спантеличила. – Я про це якось не думала.

– Ось і подумай! – весело сказала Дана. – А то “розлюбила, рутина заїла”. Так відразу здаєшся? Дивись, втратиш Богдана, потім будеш лікті собі кусати.

– Знаю, він чудовий … Але мені здається, ніби щось перегоріло…

– Ну так розпаліть заново! Поїдьте куди-небудь разом, відпочиньте, як раніше, – запропонувала вона. Не знаю, чи то Богдан читав мої думки, то чи сестра йому щось нашептала, але ввечері того ж дня вдома мене чекала не тільки вечеря.

– Кохана, на вихідні ми їдемо до моря! Давно ми з тобою не скоювали нерозважливих вчинків! Всього п’ять годині на автомобілі – і вже в Одесі! Як тобі такий сюрприз?

– Звідки раптом така ідея?

– Так, так, прийшла думка… Думаю, нам піде на користь зміна клімату. А море – це ж море! Романтика! – Він посміхався і був у чудовому настрої.

Ідея виявилася чудовою. Світанок на терасі. В руках – келихи. Краєчок сонця несміливо виглянув з-за майже невидної лінії горизонту, пофарбувавши небо і море в чудовий трояндовий колір. Ми сидимо, притулившись один до одного, і не можемо відірвати погляди від цієї краси.

– Соломія, я тут подумав… Давай народимо дитину? – раптом випалив Богдан. Я здивовано подивилася на чоловіка: “Ти хочеш дитину?”

– А ти хіба ні? Взагалі-то дивно, що ми раніше ніколи про це не говорили. І що скажеш?

– Нічого, – відповіла я.

А потім щось в мені надірвалося. Почала плакати і плутано говорити Богдану, що вже не впевнена в своїй любові до нього.

– У тебе хтось є? – губи чоловіка побіліли, обличчя наче закам’яніло.

– Та ти що! – обурилася я.

– А що мені думати? Ти заявляєш, що не любиш мене. Для цього ж повинна бути якась причина! – нервував він, але вже не злився.

– Я не знаю! – сказала я. – Мені самій погано від цих думок. Богдан нічого не відповів. Він ще якийсь час сумно дивився на море, а потім встав і пішов. Поки я чекала його в номері, голова мало не луснула від різних думок: то я шкодувала про те, що сказала, то відчувала полегшення – з душі немов камінь звалився.

Чоловіка не було вже чотири години, і я почала хвилюватися. І, коли він увійшов, я з радістю кинулася до нього. Але Богдан відсторонив мене:

– Збирайся, поїдемо додому.

Я, мало не плачучи, стала мовчки складати речі, і незабаром рушили в зворотний шлях. Дорогою не сказали один одному ні слова. Повернувшись, Богдан заніс мою валізу в квартиру, а свій рюкзак залишив в автомобілі:

– Поживу якийсь час у Валерія. Мені потрібно зібратися з думками, – сказав він і поїхав.

Я не стала його утримувати, хоча мені хотілося вити від туги. Цілий тиждень ми не спілкувалися. Це було нестерпно. В гарячці стала наводити в домі порядок. Жбурляла речі з шаф, викидала все непотрібне. Дісталася навіть до антресолей! Але спокою в душі не було. Одного разу я наважилася зателефонувати Богдану, але він не взяв слухавку і не передзвонив. “Все правильно, – думала. – А чого я ще чекала?” Та ввечері він надіслав повідомлення: “Все в порядку. Не переживай. Цілую”.

– Яка ж ти…! – розлютилася сестра, коли все їй розповіла.

– Богдан теж винен! – захищалася я.

– Цікаво, в чому? Так йому пам’ятник потрібно поставити! Терпіти такі викрутаси… Скажи дякую, що він тебе любить. Інший послав би давно з твоїми заморочками.

– Якби він насправді мене любив, то спробував би якось вирішити проблему, а він просто втік, – не здавалася я.

– Ти, сестричка, з жиру бісишся. Він просто дав тобі час розібратися в своїх почуттях! – пояснювала вона. – Отже, зроби це що-небудь, інакше і справді втратиш його назавжди. Ще тиждень мене терзали сумніви. Дивилася наші фотографії і згадувала, як ми були щасливі.

І тут вперше до мене почало доходити. А сестра то, права. Я просто злякалася. З того дня, як Богдан поїхав, я не знаходила собі місця. Постійно натикалася на речі чоловіка, лежала в обнімку зі светром, який зберігав його запах. Останньою краплею було те, що вже другу п’ятницю я проводжу без Богдана, і мені до болю не вистачає наших традиційних обідів в честь закінчення робочого тижня.

Як я могла подумати, що з нашого життя зникла романтика? Чого варті тільки ці ритуали! Ми сміємося над одними і тими ж жартами, а іноді можемо просто помовчати, і нікого з нас це не дратує. Я не витримала, схопила телефон і написала: “Я люблю тебе. Повертайся. Мені погано без тебе”. Але він не відповів…

Вранці мене розбудив запах кави. Я бігом побігла на кухню, але перед дверима зупинилася. Боялася, що це сон. Потім зайшла і, побачивши Богдана біля плити, притулилася до його спини. Він повернувся і ніжно мене поцілував.

– Тепер все буде добре, – сказав чоловік впевнено.

Я заплющила очі від щастя і міцно його обняла:

– Вибач мене. І… давай народимо дитину. Якомога швидше…

Передрук без посилання на ibilingua.com – заборонений!

Фото ілюстративне – shutterstock

Джерело: ibilingua.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *